ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

کلینیک بیماری های اعصاب و روان

به نام خدا

        با توجه به معرفی متخصص بیماری های اعصاب و روان به شبکه ، کلینیک تخصصی بیماری های اعصاب و روان از روز شنبه 92/01/31 در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بوعلی سینا واقع در میدان 15 خرداد ( روبروی شهرداری مرکزی) افتتاح گردید.

خانم دکتر ربیعی : عصر روزهای شنبه و دوشنبه ( از ساعت 16:00 )

آقای دکتر فیروزی زاده: صبح روزهای پنج شنبه

   + mohammad - ۱:٠٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

مسکن مهر گلستان (3)

به نام خدا

               پیرو جلسه مورخ 92/01/18 و تصویب تصمیم گیری در مورد مسکن مهر گلستان در سطح شهرستان ، امروز جلسه ی تعیین تکلیف در فرمانداری با حضور معاون فرماندار ، رئیس اداره تعاون ، مشاور فرماندار در امر مسکن ، رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکت های تعاونی مسکن (آقای خیرخواه)، هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت های تعاونی مسکن 865 و 866 تشکیل گردید .پس از بحث و تبادل نظر ، پیشنهاد گردید برای جبران ضرر اعضا (به دلیل به تعویق افتادن ساخت و ساز و افزایش قیمت مصالح و دستمزد) ، قسمتی از اراضی که تحویل مسکن مهر گردیده ولی عملیات ساختمانی در آن اجرا نشده است به فروش برسد و درآمد آن در ساخت واحدهای نیمه ساز هزینه شود که با مخالفت معاون فرماندار روبرو گردید و مقرر شد موضوع در اداره مسکن استان با حضور اینجانب هفته ی آینده مطرح گردد . پافشاری من نیز موثر واقع نگردید و معاون حاضر نگردید برای رفع مشکل همکاری نماید. حال که شورای مسکن استان نصمیم گیری را به شهرستان محول کرده بود بهترین فرصت برای یافتن راه حل و برون رفت از بن بست فعلی بود که متاسفانه این فرصت نیز از دست رفت. حال باید دید در جلسه استان چه تصمیمی گرفته می شود. استان توپ را به زمین شهرستان می فرستد و شهرستان نیز به استان پاس می دهد.

   + mohammad - ۳:۳٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

انتخاب شورای شهر

به نام خدا

همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورای اسلامی شهر نیز انجام خواهد گرفت که در این شهر جنجالی تر از انتخابات ریاست جمهوری است. طی سه دوره انتخابات گذشته ، سه نوع انتخابات متفاوت برگزار شده است:

- دوره اول: هفت کاندید آرانی در برابر هفت کاندید بیدگلی که از محلات مختلف کاندید شده بودند: هفت کاندید آرانی رای آوردند

- دوره دوم : کاندیداهای متعدد آرانی برابر معدود کاندیداهای بیدگلی که معتقد به تحریم انتخابات نبودند: هفت کاندید آرانی رای آوردند.

- دوره سوم: انتخاب اعضا از میان کاندیدهای منتخب و ائتلاف شده: در این دوره که قرار بود ائتلافی متشکل از 5 نفر آرانی و 2 نفر بیدگلی برای روز انتخابات بمانند  4 نفر بیدگلی و 3 نفر آرانی انتخاب شدند . در عمل نیز چنانچه پیشنهادی مربوط به آران به شورا می آمد اعضای آرانی تصمیم می گرفتند و بالعکس . در این حالت شهر دو تکه فرض می شد که هر کس خود را متعهد به یک قسمت می دانست و کاری به بقیه شهر نداشت .درست مانند اینکه از دو گروه بخواهند دو قسمت از تصویر یک انسان را نقاشی کنند و بعد به هم بچسبانند تا یک تصویر واحد ایجاد شود که نتیجه از قبل مشخص است.

در این دوره به نظر می رسد مردم آران عزم خود را جزم کرده اند تا 9 نفر آرانی را به شورا بفرستند. به نظر من مهم نیست که عضو شورا آرانی باشد یا بیدگلی ، کما اینکه بسیاری از مردم در دو طرف شهر فامیل و دوست و آشنا دارند و اشتراکات فراوانی دارند مهم این است که یکسو نگر و متعصب نباشد و همه ی شهر را در نظر بگیرد نه فقط محله خودش را، اگر هر 9 نفر عضو هم بیدگلی باشند که فقط به بیدگل فکر کنند از نظر من شکست برای شهر آران و بیدگل است و اگر هر 9 نفر آرانی هم باشند که چنین باشد باز به همین صورت است ولی اگر افرادی باشند که منافع کل شهر را در نظر بگیرند و خواستار تشکیل شمال شهر و جنوب شهر نباشند (مانند آقای .....  که در شهرداری منصبی دارد و چنین اعتقادی دارد و هر از چند گاهی آتش اختلاف را شعله ور می کند) فرقی ندارد که آرانی باشد یا بیدگلی .

 

 

   + mohammad - ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; جمعه ٢۳ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

مسکن مهر گلستان (2)

به نام خدا

           در جلسه ای که چند روز قبل در مرکز استان تشکیل گردیده موضوع مسکن مهر گلستان نیز مطرح گردیده و مقرر شده تا در خود شهرستان تصمیم گیری شود به همین منظور جلسه ای قرار است روز سه شنبه آینده برگزار گردد و در این مورد تصمیم گیری شود

   + mohammad - ۱:٥٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

دم خروس یا قسم حضرت عباس؟

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ۸:٤٦ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

بخندم یا بگریم

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٥:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

قانون گریزی دولتی

به نام خدا

دیروز در شبکه خبری شنیدم که هنوز ذهنم را رها نکرده است و هنوز نتوانسته ام خود را مجاب کنم که چرا .....؟

- وقتی برای مواردی ضروری و حیاتی مثل دستگاه شوک اعتبار و تخصیص نیست

- وقتی کار احداث درمانگاه به خاطر نداشتن پول خرید انشعاب برق نیمه کاره رها می شود

- وقتی برای مواردی در حد صدهزار تومان در ماه استعلام و مناقصه را لازم می دانند و چه ضعیف کشی ها که نمی شود

- وقتی برای مرکزی که خیّر 100% هزینه ساختش را تقبل کرده ولی دانشگاه حاضر نیست حتی یک میلیون تومان بابت پروانه ساختمانیش بپردازد

آنگاه 126 میلیون تومان ،بدون برگزاری مناقصه و استعلام ،بدون مشخص کردن مقدار وقیمت هر محصول طی قراردادی پرداخت می شود برای خرید مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان (برای مرکزی که مرحله سفت کاریش با دانشگاه نبوده و طی شده است ) آن هم به کسی که اصلا مصالح فروش نیست.

نمی دانم علت چیست؟ آیا این مرکزی خاص است یا مربوط به افرادی خاص؟ چه دست هایی در پشت پرده قرار دارد که اینقدر قوی است؟

   + mohammad - ٥:٠٦ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٦ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

چهارمین همایش فرهیختگان

به نام خدا

          چهارمین همایش فرهیختگان شهرستان در تاریخ 92/01/08 بدون حضور جناح تندرو برگزار گردید که می تواند نوید بخش روزهایی کم تنش در شهر باشد . نماینده مجلس برخلاف سخنان خود در همایش نیک اندیشان توسعه گفت : "انتخابات شورا به من ربطی ندارد" و تأسیس صندوق حمایت از پژوهش را پیشنهاد داد و فرماندار نیز سخنانی نمادین در حمایت از نخبگان گفت . دکتر احمد مینایی نیز از نقش و اهمیت بازی های رایانه ای گفت.  در مجموع می شد چنین برداشت کرد که تیمسار سعی در پیاده کردن مدل سویسی « همکاری و مشارکت همگانی » در جامعه متفرق کنونی دارد تا از وقوع مدل افغانستانی « دعوای همگانی» جلوگیری شود که اگر فقط همین امر تحقق پذیرد موفقیت بزرگی برای شهرستان و تیمسار و الگویی مناسب برای سایر نقاط مشابه خواهد بود . باید دید از صندوق های رای شورا چه نتایجی رقم خواهد خورد؟ ایا تیمسار موفق خواهد بود یا کسانی که نفع خود را در تفرقه می بینند و در بیشتر صحنه ها نیز رد پایشان نمایان است.

در پایان از تمامی کسانی که برای برپایی این همایش قبول زحمت نموده بودند به ویژه آقای جواد دهقانی و دوست هنرمند و همسنگر قدیمی ام آقای مجید نظیمی آرانی تشکر و قدردانی می نمایم .

پی نوشت:

فرماندار در سخنانش به برگزاری بزرگداشت عارف عالیقدر ایت الله افتخارالاسلام دربندی و شور و شوق جوانان غیرروحانی برای برگزاری ان و سپس به برگزاری کنگره مرحوم سلیمان صباحی در سال 91 اشاره کرد

 

   + mohammad - ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

مسکن مهر گلستان (1)

به نام خدا

             امروز به درخواست دو تن از اعضای شرکت تعاونی 486 مسکن مهر که پروژه اش نیمه تمام در شهرک گلستان رها شده برای پیگیری موضوع به فرمانداری رفتم. مدتی منتظر ماندیم تا ایشان از اتاق بیرون آمد و جلوی درب اتاق صحبت هایی میان ما رد و بدل شد که واقعا برای خودم و مردم متاسف شدم.

وقتی صحبت از مسکن مهر گلستان شد گفت :" جانمایی اشتباه بوده ،  همه بیایند طرف آران "

- یکی از اعضا : شما می خواهید طرف بیدگل را تعطیل کنید؟

فرماندار: اگر بخواهید این حرف ها را بزنید بیرونتان می کنم . آنجا سند ندارد

- من: ابتدا هر دو جای معرفی شده ، سند نداشته ولی طرف اران را اتحادیه مسکن مهر پافشاری کرده و سند گرفته ولی طرف بیدگل را سند نگرفته ولی چند ماه است که سندش آماده شده و  اداره مسکن نیز در جریان است. حتی خودم به آنجا رفتم و گفتم بیایید سند را به نامتان کنم.

-فرماندار: یعنی من دروغ می گویم؟ می گویی من بی اطلاعم؟!!! بگویم بیرونت کنند؟!!!!

- من: سندش آماده شده حتی اگر سند نیز آماده نباشد سند پشتیبان گذاشته اند و دو مرحله وامش را نیز دریافت کرده اند.

- فرماندار: یعنی من بی اطلاعم؟!!! مگر می شود؟!! یعنی شما سند گرفته اید و من خبر ندارم؟!!!!( چند بار هم به حضار نگاه کرد : آقایان سپاسگزار ،‌ مسعود مقدم ، رهبردوست )

چندین بار این جملات تکرار شد که می گفتم سند آماده شده ولی او می گفت سند ندارد .

- من: هر چه می گوییم سند دارد باز هم حرف خودش را می زند.

- فرماندار: این جوری با من صحبت نکن! برو بیرون!

من: می خواهید کپی سند را برایتان بیاورم ؟

- فرماندار خطاب به رهبردوست: شماره رضایی ( معاون فرماندار) را بگیر!

 رهبردوست چند بار سعی کرد تماس بگیرد ولی آقای رضایی در جلسه بود و تماس موفق نشد تا سرانجام تماس برقرار گردید.

- فرماندار: مگر با رهبر صحبت می کردید که گوشی برنمی داشتید؟

پس از صحبت قرار شد شنبه ساعت 13در فرمانداری جلسه با حضور ادارات ذیربط و من تشکیل شود . وقتی اسم مرا گفت گفتم : "دکتر ناظمی" با شنیدن این حرف سخت برآشفت

فرماندار: این مدرک ها را بریزید دور!‌ با این حرف نشان می دهی که خیلی توخالی هستی . من هم دکترم ولی به من می گویند: سلگی

- یکی از اعضا: چون ناظمی زیاد است برای اینکه اشتباه نشود گفت دکتر ناظمی.

 پی نوشت:

           1- جلسه مقرر در ساعت 13:18 بدون حضور فرماندار و معاونش و مدیر عامل شرکت های تعاونی مسکن ذیربط ( به علت دعوت نشدن ) تشکیل گردید. در این جلسه که بخشدار و آقای قدرتیان (مشاور فرماندار در امور مسکن ؟) ، رئیس  اداره تعاون ، رئیس اداره راه و مسکن ، دو تن از اعضا و یکی از اعضای اتحادیه مسکن مهر شهرستان حضور داشتند راهکارها و پیشنهادهای گوناگون مطرح گردید که به دلیل موانع قانونی و عدم حضور مدیر عاملین شرکت ها تصمیم خاصی گرفته نشد. پس از جلسه نیز با مدیر عامل شرکت ها و اتحادیه تماس گرفته شد که انشالله در صورت هرگونه پیشرفت اطلاع رسانی خواهد شد.

2- در جلسه پرسیدم : برای ساخت مسکن مهر گلستان چقدر هزینه شده است ؟

جواب داد: یک میلیارد و صد میلیون تومان

- انچه ساخته شده به قیمت امروز چند می ارزد؟

- حدود هشتصد میلیون تومان

- تفاوت قیمت برای چیست ؟

- هزینه های طراحی ، مشاوره، نگهبانی، و .....

- قبل از هر کاری باید حسابرسی نمود.

 

   + mohammad - ٢:٥٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()

نهمین همایش نوروزی

به نام خدا

پس از برگزاری همایش بین المللی صباحی بیدگلی و برخی کم لطفی های برخی وبلاگ نویسان بی نام و  نشان ( که البته بعدا شناسایی شدند ) که موجب حدودی رنجش برگزارکنندگان گردید و  به منظور پیشگیری از تکرار آن ، چندی قبل همراه چند نفر از وبلاگ نویسان به جلسه ای دعوت شدم تا در مورد همایش نوروزی نقطه نظرات را بیان کنیم. در آن جلسه معرفی وبلاگ نویس یا وبلاگ نویسان برتر شهر در سال 91 نیز پیشنهاد شد  ولی از آنجا که این امر متولی خاصی نداشت معلوم نشد که کی معرفی نماید.

نهمین هم اندیشی نیک اندیشان توسعه بیدگل در سوم فروردین 92 در سالن بهمن برگزار گردید  که انصافاً زحمت زیادی برای آن کشیده شده بود و همین جا از تمامی دست اندرکاران و برگزارکنندگان خسته نباشید عرض می کنم. این همایش نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر شده بود .

 مکان جای مناسب از نظر گنجایش و مسیر تردد و پارک وسیله نقلیه انتخاب شده بود.

زمان هم مناسب بود . هم کسانی که از شهرهای دیگر آمده بودند و قصد بازگشت داشتند امکان حضور در همایش را داشتند و هم کسانی که قصد سفر به شهرهای د یگر را داشتند امکان بازگشت و حضور در همایش برایشان فراهم بود.

دکوراسیون و چیدمان داخلی نیز خوب بود. لوگوها در قالب فرش (صنعت منطقه) نمایش داده شده بودند که کاری جالب بود. هر چند نقشه آن اشکال داشت و در تصویر مقبره سلیمان صباحی نوشته های مقبره حذف شده بود (مصرع " تازه گلهای مرا دیگر شکفتن نیست حیف" که پس از زلزله مهلکه 1192 ه ق و فوت شدن فرزندانش سروده است  یا مصرع " چون ناخنی که غمزده آلایدش به خون " که در رثای سیدالشهدا سروده است ) . چیدمان صندلی ها و نوع  پذیرایی نیز موجب شد تا برای پذیرایی وقت جلسه گرفته نشود یا در حین برنامه ، پذیرایی ایجاد خلل و خدشه ننماید. صندلی مهمانان ویژه نیز مشخص شده بود .

برنامه ها هم بهتر بود. سخنرانی کمتر و کوتاهتر  و کلیپ بیشتر .

خیرمقدم توسط حاج محمد اسلامی با کوله باری از تجربه .

 کلیپ رهروان وصال خیلی به جا و غیرمنتظره بود  و با یادی از شهدا و خانواده شهدا مجلس را به حال و هوای دیگری برد. یادی از کسانی که با سوختن خود ،‌ شمع محفل ما شدند.

سخنان حاج آقای موحدی نیز بد نبود ولی می توانست مختصر و مفید حرف هایش را بگوید. اشکال اصلی که به سخنان او وارد بود نگاه او به گذشته بود . اشکالی که بعد از ایشان ، ‌تیمسار تذکر داد.

سخنان نماینده پخته تر از سخنران قبل بود . با نگاه به آینده آمد ،‌ نیم نگاهی به شورای شهر داشت و افق ها را نشان داد. سعی کرد نیروها را همجهت کند برای رسیدن به هدفی برتر و والاتر. خواستار ایجاد اتاق های فکر برای حوزه های مختلف بود تا ایشان را همیاری نمایند . افق دید او خیلی بالاتر از اکثر حضّار بود. در مورد شورای شهر نیز گفت : اگر ترکیب شورا یکطرفه باشد ( همه آرانی یا همه بیدگلی) من خود را شکست خورده می دانم.

ارائه گزارش مالی آقای مظفری را من نشنیدم چون برای صحبت با آقای منصوری از جلسه خارج شدم. در خارج سالن در مورد اتاق فکر و کمیته بهداشتی – درمانی با ایشان صحبت کردم و مشکل تشکیل چنین کمیته ای را متذکر شدم.

سخنان آقای تمسکی در مورد اقتصاد نسبتا خوب بود ولی همانطور که آقای موحدی نیز گفته بود این همایش جای سخنرانی علمی نبود و بیشتر جای ارائه گزارش ها و پیشرفت ها ،‌بیان نقاط ضعف و نقاط قوت ،‌ نشان دادن راهکارها ، خدا قوت به تلاشگران و در کل تقدیر از تلاشگران و انگیزه به جوانان بود. با اینحال سخنان آقای تمسکی روی کسانی که باید تاثیر بگذارد گذاشت و مثالش را هم به چشم خود دیدم.

تقدیر از کسانی که به نوعی در ایجاد نشاط و شادمانی در جامعه شریک بوده اند نیز قابل تمجید بود ولی کامل نبود. متاسفانه کسانی که شکسته نفسی می کنند و از خود تعریف نمی کنند مورد تقدیر قرار نمی گیرند از جمله مدیر ناحیه 2 آقای مهندس توحیدی یا آقای عقیقی یا مهندس معینی نژاد.

همانطور که برخی دوستان نیز نوشته اند جای موسیقی خالی بود که فکر کنم خودسانسوری کرده بودند . می شد از برادر روشندل آقای شیروانی دعوت کرد تا کمی نشاط نیز به جلسه تزریق شود.

بسته هایی نیز که به افراد داده شد خوب بود و یکسری هدایا نیز در بیرون به مهمانان ویژه داده می شد. کتاب جام صهبا را که دنبالش بودم همانجا دریافت کردم.

 

   + mohammad - ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٦ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()