ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

مناقصه - مزایده

به نام خدا

           یکی از روش های واگذاری خدمات بخش دولتی به بخش خصوصی برگزاری مناقصه ( کمترین دریافت از دولت) یا مزایده ( بیشترین پرداخت به دولت) می باشد که برای واگذاری های بیش از حدود 40 میلیون تومان گردش مالی در سال است. برای کمتر از این مبلغ ( تا حدود مبلغ 4 میلیون تومان در سال) از سه شرکت ( نفر حذف شده است) استعلام می شود و به بهترین پیشنهاد واگذار می گردد و برای مبالغ کمتر از 4 میلیون تومان بدون برگزاری تشریفات واگذار می شود.

         گذشته از تبصره ها و حواشی مثل ترک تشریفات( که ممنوع گردیده)- استعلام نظر کارشناس مربوطه از نظر دارا بودن توانایی انجام کار و شرایط فنی کار - بررسی توانایی مالی شرکت و ..... این کار یک عیب بزرگ دارد و آن اینکه کیفیت فدای اقتصاد می شود. وقتی یک شرکت تعاونی یا .... قصد شرکت در مزایده یا مناقصه داشته باشد برای برنده شدن جوری قیمت پیشنهادی را ثبت می کند که با حساب دو دو تا چهارتا معلوم است نمی توان با کار قانونی و درست دخل و خرجش را تراز کرد. پیشنهادهایی که برنده می شوند برای اینکه در پایان مدت واگذاری مبلغی برای خودشان نیز بماند وارد راه های خلاف و کارهای غیرقانونی یا سرکیسه کردن مردم می شوند. برای مثال شرکتی که در مزایده یک مرکز درمانی برنده شده بود برای ترمیم یک پارگی پوست دست به طول تقریبی 2.5 سانتیمتر حدود 15 بخیه ریز  زده بود یا برای هر مراجعه کننده چندین آمپول و سرم تجویز می کرد تا بابت تزریق نیز مبلغی دریافت کند و برایش بصرفد.

        به نظر من برای پیشگیری از این مشکل ضمن تشدید نظارت ها در طول دوره ی واگذاری در هنگام اعلام شرایط مناقصه و یا مزایده یک حد نصاب یا سقفی تعیین شود تا کمتر از آن ( در مناقصه ها) یا بیشتر از آن ( در مزایده ها) پیشنهاد نشود و طرف های قرارداد به راه های خلاف کشیده نشوند و بتوانند حق و حقوق نیروهایشان را نیز طبق قانون کار بپردازند.

   + mohammad - ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩٠
comment نظرات ()

افتتاح

به نام خدا

    امروز طی مراسمی مرکز بهداشتی درمانی بهروان افتتاح شد. مرکزی که با کمک خیر ساخته شد و برای تامین نیرو از خدمات بخش خصوصی به صورت خرید خدمت استفاده گردید بدین صورت که در ازای هر خدمت مثل انجام واکسیناسیون یا مراقبت زن باردار یا .... مبلغی به طرف قرارداد پرداخت می گردد. یکی از مشکلات پیمانکار تامین دندانپزشک است چون آنها با این تعرفه های دولتی حاضر به کارکردن نیستند. حتی یکی از آنان که ابتدا بهداشتکار دهان و دندان بود و با استفاده از فرصت به دست آمده ادامه تحصیل داد و در حین تحصیل نیز حقوق از دولت گرفت وقتی درسش تمام شد و توانست پول حسابی از مطب بگیرد عطای بخش دولتی و تعرفه های آن را به لقایش بخشید و خود را بازخرید کرد. قبل از او نیز یکی دیگر از دندانپزشکان استخدامی خود را بازخرید کرد و به بخش خصوصی پیوست . با توجه به عملکرد کسانی که از ماموریت آموزشی استفاده کرده اند شدیداً با ماموریت آموزشی مخالفم و معتقدم اگر سیستم دولتی می خواهد از نیروی متخصص استفاده کند از همان ابتدا متخصص استخدام کند یا قرارداد ببندد

        همچنین امروز ساختمان جدید مرکز بهداشتی درمانی شهدا باحضور ریاست دانشگاه و معاون پشتیبانی و مسئولین شبکه کلنگ زنی شد. در طرح جدید با ساخت مجتمع   بهداشتی درمانی امام خمینی چینش مراکز بهداشتی درمانی نیز تغییر می کند بدین صورت که مرکز شهدا به شهرک بهارستان ( پشت مدرسه شهید دشتبانی) منتقل میگردد و مرکزی نیز در کنار شهرداری ناحیه 2 برای استفاده ساکنین شهرک گلستان ، شهرک پردیسان و محله معین آباد ساخته خواهد شد.

    دیروز اولین عمل جراحی ارتوپدی شهرستان نیز انجام شد و امید است در روزهای آینده شاهد راه اندازی بخش ارتوپدی نیز باشیم . 

امشب به مناسبت تولد حضرت عباس و روز جانباز مراسمی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار می شود که باید دیگر بروم.

   + mohammad - ۸:٤٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٠
comment نظرات ()

کنکور

به نام
خدا

      چند روز قبل جلسه هماهنگی برگزاری کنکور در دانشگاه پیام نور با حضور شهردار، فرماندار ، نماینده نیروی انتظامی ، رئیس اداره برق و مسئولین دانشگاه برگزار شد و مقرر گردید شبکه بهداشت و درمان در طول برگزاری کنکور ، پزشک ، پرستار و آمبولانس را تامین نماید ولی هزینه آن برعهده ی مجری ( دانشگاه پیام نور) باشد.

       بعد از جلسه با افراد مختلف تماس گرفتم تا نیروی مورد نیاز را آماده کنم ولی به علت دستمزد ناچیز چندان مورد استقبال قرار نگرفت. کنکور قرار بود در روزهای پنجشنبه ( صبح و عصر) جمعه ( صبح و عصر) و شنبه (صبح) برگزار گردد.

  چهارشنبه شب دکتر........ تماس گرفت و گفت که نمی تواند بیاید گفتم  پس خودت یک جایگزین بفرست. همان شب پرستار نیز به علت شکستگی دست همسر اعلام کرد که نمی تواند بیاید. از خانم ....... درخواست کردم که یا خودش برود یا کسی را بفرستد. راننده آمبولانس نیز گفت هیچکدام از راننده ها به علت دستمزد کم حاضر نشده اندبروند و من خودم می روم.

   صبح پنجشنبه بعد از نماز صبح خواب بودم که ساعت 6:35 با صدای زنگ تلفن همراه از خواب پریدم و برای جلوگیری از بیدار شدن بقیه ، سریع خود را به موبایل رساندم. از دانشگاه تماس گرفته بودند که پزشک نیامده است. سریع خود را به آنجا رساندم وقتی رسیدم دکتر ....... تازه رسیده بود. پرستار و راننده  هم بودند. ماشین نیروی انتظامی نیز بیرون دانشگاه مستقر بود. حوادث برق نیز آماده بود تا در صورت قطع احتمالی برق ،سریع اقدام کند و مانع  هدر رفتن زحمات چندین ساله شرکت کنندگان در آزمون شود.

    وقتی رئیس دانشگاه را دیدم از او خواستم که یا هزینه تامین خدمات را قبول نکند ( مانند بسیج و سپاه که برای مانورها و مراسم گوناگون سالی چند مرتبه بدون پرداخت هزینه پزشک و پرستار و آمبولانس می خواهند یا تربیت بدنی که برای برگزاری مسابقات ورزشی تیم امدادی می خواهد ) یا جوری بپردازد که افراد راضی شوند حضور یابند .در پاسخ گفت : به علت دریافت کم هزینه از داوطلب و اختصاص درصدی از آن برای خدمات درمانی قادر به پرداخت مبلغی بیشتر نیستیم و نمی توانیم اعلام کنیم که اصلا چیزی پرداخت نمی کنیم. مقرر شد پس از پرداخت حق الزحمه از سوی دانشگاه ، شبکه نیز مبلغی به افراد شرکت کننده بپردازد.

   + mohammad - ۱:۱٤ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ تیر ۱۳٩٠
comment نظرات ()

دوران جاهلیت

به نام خدا

          قرار بود ماشین زمان 1400 سال به عقب برگردد و ما به زمان خلافت رسول اکرم و شهر مدینه برسیم اما انگار ماشین زمان 1450 سال به عقت برگشته و به زمان جاهلیت آنان رسیده ایم. زمان و شهری که علم ارزش چندانی نداشت و از ترس ننگ  دختران را زنده به گور می کردند. زمانی که سازمان های حمایتی وجود نداشت و هر کس برای حفظ جان و مال و ناموسش به قبیله اش پناه می برد و اگر قبیله ای نداشت حامی هم نداشت و هر بلایی ممکن بود به سرش بیاید والبته هرچه قبیله بزرگتر‘ بهتر ‘ تا جایی که قبر مردگان را هم می شمردند.( الهیکم التکاثر حتی زرتم المقابر)

    

   + mohammad - ٩:٢٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ تیر ۱۳٩٠
comment نظرات ()

خشونت

به نام خدا

           در بررسی مسائل اخیر در شهرهای نجف آباد و کاشمر و..... نظرات متفاوتی بیان شده ولی به نظر من این موارد علل متفاوتی می تواند داشته باشد:

1- می تواند نتیجه و اثر درازمدت  مصرف مواد روانگردان و مواد مخدر باشدکه مثل نقل و نبات مصرف می شود. وقتی یک جوان در اثر مصرف مواد مذکور قدرت تشخیص خود را از دست بدهد  تبدیل به یک حیوان می شود

2- اختلاف فرهنگی: در جریان انتخابات 88 اختلاف رای شهر تهران وبرخی شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک و روستاها خود را نشان داد ولی اختلاف فرهنگی بین آنها نیز کم کم بروز می کند. کسانی که از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک و روستاها مسافرت می کنند باید بیشتر مراقب باشند.

3- پسرهای ما از کودکی با جنس مخالف غریبه و جدا بوده اند ولی اکنون که بزرگتر شده اند با گسترش ماهواره در معرض انواع صحنه ها و فیلم های عریان یا نیمه عریان هستند که خیلی برایشان تازگی دارد .

البته مسائل ضداخلاقی مختص زمان ما و کشور ما نیست از قبل هم بوده و خواهد بود ولی مدتی است که علاوه بر افزایش میزان وقوع  چاشنی خشونت نیز همراه آن شده است.

 

   + mohammad - ٩:٠۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱ تیر ۱۳٩٠
comment نظرات ()