ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

دعای فرج

به نام خدا

امروز مداحی می گفت برای فرج امام زمان (عج) دعا کنیدتا مشکلاتمان حل شود.

      نمی دانم چگونه فکر می کنند؟ آیا قرار است یک شبه تمام مشکلات حل شود؟ شرایطی که قرار است در زمان ولی عصر انجام شود آمادگی پذیرشش را داریم؟ می شود قانون گریز بود و برای فرج دعا کرد؟ کسی که قوانین راهنمایی و رانندگی را هم رعایت نمیکند جان و مال و آبروی مردم برایش مهم نیست لیاقت زندگی در حکومت جهانی را دارد؟

     دعا برای فرج در زمان ما مانند این است که پیش از ساخت خانه دعا کنیم زودتر از شهرداری پایان کار گرفته شود.

   + mohammad - ٧:٠٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٩
comment نظرات ()

به مناسبت هفته بسیج

به نام خدا

      امروز جمعه وقتی صف بسیجیان با لباس رزم در حال عزیمت به محل برگزاری نمازجمعه را دیدم با خود اندیشیدم کلمه ی بسیج یعنی چه؟به چه منظوری تاسیس شد؟ در حال حاضر رسالت بسیج  چه باید باشد؟

     کلمه بسیج تا آنجا که من می دانم به معنای مدیریت ( برنامه ریزی ، سازماندهی و کنترل ) تمامی امکانات و پرسنل به منظور انجام هدفی خاص است که این هدف می تواند نظامی یا غیرنظامی باشد. در زمان جنگ برای تقویت جبهه ها نیاز به حضور مردم احساس شد لذا مردم برای نبرد بسیج شدند

در پیام امام خطاب به ملت ایران پس از قبول قطعنامه ۵٩٨  آمده است:

من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان، به این سرمایه‏ها و ذخیره‏هاى عظیم الهى و به این گلهاى معطر و نوشکفته جهان اسلام، سفارش مى‏کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگى خود را بدانید؛ و خودتان را براى یک مبارزه علمى و عملى بزرگ تا رسیدن به اهداف عالى انقلاب اسلامى آماده کنید ...

و من به همه مسئولین و دست اندرکاران سفارش مى‏کنم که به هر شکل ممکن وسایل ارتقاى اخلاقى و اعتقادى و علمى و هنرى جوانان را فراهم سازید؛ و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزشها و نوآوریها همراهى کنید؛ و روح استقلال و خودکفایى را در آنان زنده نگه دارید. مبادا اساتید و معلمینى که به وسیله معاشرتها و مسافرت به جهان به اصطلاح متمدن، جوانان ما را که تازه از اسارت و استعمار رهیده‏اند، تحقیر و سرزنش نمایند و خداى ناکرده از پیشرفت و استعداد خارجیها بت بتراشند و روحیه پیروى و تقلید و گدا صفتى را در ضمیر جوانان تزریق نمایند. به جاى اینکه گفته شود که دیگران کجا رفتند و ما کجا هستیم به هویت انسانى خود توجه کنند و روح توانایى و راه ورسم استقلال را زنده نگه دارند. ما در شرایط جنگ و محاصره توانسته‏ایم آنهمه هنرآفرینى و اختراعات و پیشرفتها داشته باشیم. ان شاء اللَّه در شرایط بهتر زمینه کافى براى رشد استعداد و تحقیقات را در همه امور فراهم مى‏سازیم. مبارزه علمى براى جوانان زنده کردن روح جستجو و کشف واقعیتها و حقیقتهاست. و اما مبارزه عملى آنان در بهترین صحنه‏هاى زندگى و جهاد و شهادت شکل گرفته است.

       باید جوانان را برای مبارزه علمی بسیج کرد.  اکنون باید بسیج در خدمت آموزش و پرورش و زیرمجموعه آن وزارت باشد.

   + mohammad - ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ; جمعه ٥ آذر ۱۳۸٩
comment نظرات ()

به مناسبت عید غدیر خم

به نام خدا

     ما مدعیان تشیع و شیعیان مدعی ،‌ دروغگویانی هستیم که حضرت علی (ع) را بد معرفی می کنیم. ادّعا می کنیم شیعه ( پیرو ) کسی هستیم که نزد او خلافت ( حکومت ) به اندازه آب بینی بز هم ارزش نداشته است.

  حامیانی هستیم که علی را نشناخته در پی نفی مخالفان او هستیم. با این وضع آیا ما حامی شخصی هستیم یا مخالف اشخاصی دیگر؟

    اگر پیرو حضرت علی (ع) هستیم باید منش و رفتار او را سرلوحه خود قرار دهیم.وقتی برادر نابینایش عقیل مقداری از بیت المال وام خواست با او چگونه برخورد شد؟  وقتی زبیر  ( که فامیلش بود و از معدود افرادی بود که در تشییع جنازه حضرت زهرا نیز شرکت کرده بود ) برای کار شخصی نزدش آمد چگونه رفتار کرد؟ وقتی در زمان خلافتش زیور الات یک زن از اقلیت های دینی به زور سلب شد  چه گفت ؟ هنگام تقسیم بیت المال کسانی که در نبرد شرکت کرده بودند با سایرین برابر بودند یا متفاوت؟

         بیایید روراست باشیم. همه دروغ می گوییم.

   + mohammad - ٤:٤٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٤ آذر ۱۳۸٩
comment نظرات ()