ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

 

به نام خدا

در جایی خواندم که اگر با کسی دوستی ، همه اسرارت را بهش نگو چون ممکن است روزی با هم دشمن شوید و اگر هم با کسی دشمنی ،‌ تمام پل ها را پشت سرت خراب نکن ( به همین مضمون ) چون ممکن است روزی نظرت عوض شود.

   + mohammad - ٧:٥٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸۸
comment نظرات ()

گلستان

به نام خدا

پیرو پیگیری های انجام شده جهت انجام اقدامات عمرانی و قابل سکونت شدن شهرک گلستان ، کار آبرسانی به شهرک مذکور در حال انجام است و حدود ٢٠% پیشرفت فیزیکی داشته است. برای برق رسانی نیز توافقاتی حاصل شده که انشالله تا چند ماه دیگر به بار خواهد نشست.

بلوک ٩ شهرک نیز از سوی شهرداری ناحیه در حال رایزنی است تا در صورت توافق با مالکین ،‌ به سایر بلوک ها ملحق شود. برای اجرای بلوک ٩ با توجه به وجود مستحدثات در آن،  مشکلاتی وجود دارد.

ساخت واحدهای مسکونی برای محرومین که قرار است توسط خیرین مسکن ساز انجام شود طبق گفته افراد ذیربط ، از حدود یک ماه دیگر شروع می شود. این در حالی است که هنوز از مسکن مهر خبری نیست.

در جلسه ای که با حضور تعدادی از مالکین و شورای اسلامی مزرعه عالی آباد و شهردار ناحیه برگزار گردید مقرر گردید جهت احداث خط لوله انتقال آب مزرعه مذکور ، هیئت امنای شهرک گلستان نیز کمک مالی نمایند تا هم مشکل کشاورزان حل شود و هم مشکل زمین های مسکونی دارای حلقه های قنات .  پیشنهاداتی هم مثل انتقال محل چاه و حفر آن در کنار زمین های کشاوزری یا تحویل زمین در کنار چاه آب یا حتی خرید چاه ارائه گردید ولی هیچکدام مورد قبول واقع نشد.

 

 

   + mohammad - ٢:۱٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۱ شهریور ۱۳۸۸
comment نظرات ()

شناخت

 

به نام خدا

سالروز شهادت امیر مومنان ، یاور مظلومان ، حاکم عادل ، حضرت علی (ع) تسلیت باد.

وقتی مشکلات آن حضرت در زمان خلافت را مرور کنیم مطلبی که بیش از هر چیز نگاه ها را به خود معطوف می دارد اشکال در شناخت و قدرت تشخیص مردم است. وقتی دشمنان و بدخواهان، آب را جوری گل آلود کنند که مردم نتوانند حق را از باطل تشخیص دهند حذف حق کار مشکلی نخواهد بود. وقتی قطب نمای یک کشتی در اقیانوس گم شود یا سلب اعتماد شود بسیار بعید است که کشتی به مقصد برسد.

مطلب دیگر کلمه " مردم " است . کلمه ای که در دموکراسی ها زیاد مورد استفاده قرار می گیرد ولی کمتر کسی اصل موضوع را به درستی بیان می کند. برای مثال در یک ورزشگاه وقتی دو تیم فوتبال با هم مسابقه می دهند طرفداران هر دو طرف به تشویق تیمشان می پردازند و حتی به غلط تیم مقابل و طرفداران آن را نیز مورد بی احترامی قرار می دهند. ( چیزی که در کشور خودمان شاهد آن هستیم ) در این بین مردم چه کسانی هستند؟ طرفداران تیم الف یا تیم ب؟ این بستگی به نظر هر فرد از جمله خبرنگار دارد. اگر ما به عنوان خواننده به مطلب دو خبرنگار متفاوت ، مراجعه کنیم می بینیم یکی نوشته "

مردم تیم الف را تشویق می کردند " و دیگری نوشته " مردم تیم ب را تشویق می کردند" آیا همان کسانی که تیم الف را تشویق می کردند تیم ب را نیز تشویق می کردند؟ خیر . آیا یکی از آنها دروغ گفته است ؟ خیر. اگر دروغ گفته شده هر دو دروغ گفته اند ولی واقعیت این است که هیچکدام درست نگفته اند.

یا در تاریخ می خوانیم که صبح مردم در خیابان شعار درود بر فلانی می داده اند ولی عصر همان روز  همان مردم شعار مرگ بر فلانی داده اند. به نظر من همان مردم اشتباه است . بخشی دیگر از مردم به خیابان ریخته اند و شعار مرگ بر فلانی داده اند.

   + mohammad - ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٠ شهریور ۱۳۸۸
comment نظرات ()