ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

پیامدهای سفر

به نام خدا

در حالی که دولت سعی کرد ساخت بیمارستان را با کمترین تنش پشت سر بگذارد ساخت بیمارستان در هاله ای از ابهام قرار گرفت. آنچه از مسئولین شنیده می شود این است که اگر قرار است دولت بیمارستان بسازد یک بیمارستان بین دو شهر می سازد ولی اگر مردم می خواهند دو بیمارستان داشته باشند خودشان بسازند و تحویل دولت بدهند. برخی طرفداران ساخت دو بیمارستان معتقدند با توجه به در پیش بودن انتخابات و نامشخص بودن مسئولین و نظرات آنان باید به همین کار ادامه داد و چراغ خاموش حرکت کرد. ولی به نظر من اگر مسئولین هم تغییر کنند بدنه وزارت که تغییر نمی کند و نظر کارشناسان وزارت همین خواهد بود.

در مقابل ، نظر طرفداران بیمارستان واحد این است که در صورت ساخت بیمارستان واحد ،‌بناهای شروع شده تغییر کاربری داده می شوند و برای مقاصد دیگر به کار می روند.

پیشنهاد دیگری هم مطرح شده که اگر قرار است بیمارستان ها در هم ادغام شوند و در تعداد نیرو و امکانات صرفه جویی شود می توان به جای احداث دو بیمارستان ۵۴٠تختخوابی برای کاشان و ١۴٠ تختخوابی برای آران و بیدگل یک بیمارستان ۶٨٠تختخوابی بین این شهرها ساخت که همه استفاده کنند.  

   + mohammad - ٧:٥٦ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۸ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

نتایج سفر

به نام خدا

جلسه هیئت دولت تشکیل گردید و در زمینه بهداشتی و درمانی موارد ذیل به تصویب رسیده است:

- احداث و خرید تجهیزات مورد نیاز یک باب بیمارستان صحرایی برای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان.
- توسعه و تجهیز بیمارستان فارابی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به منظور راه اندازی بخش اورژانس.
- تکمیل و راه‌اندازی ساختمان اورژانس بیمارستان شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان.
- توسعه اورژانس بیمارستان آیت ا... کاشانی اصفهان.
- تجهیز بخش کشت سلولی بیمارستان امام موسی کاظم (ع) اصفهان.
- مطالعه احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان عیسی بن مریم (ع).
- اختصاص اعتبار برای بی خطرسازی پسماند بیمارستان متین دانشگاه علوم پزشکی کاشان و بیمارستان شهید چمران و بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان.
- اختصاص مبلغ 90 میلیارد ریال برای احداث، تکمیل، تعمیر و تجهیز مراکز بهداشتی، درمانی دانشگاههای علوم پزشکی استان.
- مطالعه احداث بیمارستانهای تیران و کرون و شرق اصفهان.
- اختصاص اعتبار برای تجهیز بخش جراحی قلب بیمارستان شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان.
- مطالعه احداث بیمارستان 540 تختخوابی کاشان.
- مطالعه احداث بیمارستان 140 تختخوابی برای شهرستان آران و بیدگل.
- مطالعه احداث ستاد مرکز فوریتهای پزشکی، کمک به تکمیل آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان.
- تکمیل و تجهیز پلی کلینیک تخصصی بیمارستان شهید منتظری نجف آباد پس از احداث 40% از پروژه توسط خیرین.
- احداث و تجهیز پایگاه و ساختمانهای مورد نیاز سازمان انتقال خون توسط استان.
- اختصاص اعتبار جهت تکمیل بیمارستان نیمه تمام امام رضا (ع) دولت آباد.
- اختصاص 30 دستگاه آمبولانس استاندارد به دانشگاههای علوم پزشکی استان.
- تکمیل ساختمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پس از تأمین 50% از اعتبار توسط خیرین.
- احداث پاویون بیمارستان الزهرا(س) اصفهان.
- تأمین آمبولانس پایگاههای اورژانس 115.
- تکمیل مرکز درمانی فرهنگیان استان.
به نقل از سایت رئیس جمهور

   + mohammad - ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

بازدید

به نام خدا

امروز طبق برنامه ،‌مشاور رییس جمهور در امور روحانیت در محل فرمانداری در شورای اداری شهرستان حضور یافت و مدیر شبکه نیز آنجا بود. معاونین بهداشتی و درمانی دانشگاه به همراه دکتر مطلق ، دکتر مقیمی و دکتر مظهری (از وزارت ) به شبکه آمدند و  پس از بررسی مسائل شبکه سه گروه شدند:

١- معاونین دانشگاه و دکتر مطلق به فرمانداری رفتند ولی به علت تحویل ندادن موبایل اجازه ورود به ساختمان را نیافتند و به کاشان برگشتند.

٢- دکتر مقیمی و معاون بهداشتی شبکه برای بازدید به ابوزیدآباد رفتند. در آنجا درخواست راه اندازی رادیولوژی شده که با استدلال های دکتر مقیمی از قبول آن طفره رفته اند.

٣- دکتر مظهری به همراه من به بیمارستان ها رفتیم و از نزدیک با مشکلات درمانی شهر آشنا گردید. برای احداث بیمارستان جدید هم نظرش بیمارستان واحد در مدخل ورودی شهر ( بین جاده های قدیم و جدید) بود و زیاد اصرار داشت که به لحاظ فنی هم صلاح نیست دو بیمارستان ساخته شود. از نظر تجهیزات پزشکی هم قول دستگاه سونوگرافی و یک دستگاه آمبولانس برای کد دوم فوریت های پزشکی را داد.دستگاه اتوانالایزر برای آزمایشگاه هم درخواست شد که زیاد مورد توجه ایشان قرار نگرفت.

پس از پایان دیدار، ایشان را تا ستاد دانشگاه همراهی کردم. هنگام بازگشت یکی از معاونین دانشگاه با من تماس گرفت و پس از پرس و جو از مناطق بازدید شده تاکید داشت که آیا بیمارستان جدید سیدالشهدا را هم بازدید کرد؟ من هم در جواب گفتم: در هر دو طرف کار شروع شده و هزینه کرده اند.

از دکتر مطلق در مورد چارت سازمانی مرکز امام سوال کردم و ایشان جواب رضایتبخش داد.

 روز گذشته نیز هنگام بازدید یکی از مسئولین دانشگاه  از شبکه برای رفع مشکل بیمارستان گزینه دیگری مطرح شد و آن احداث بیمارستان واحد در آران و دانشکده دندانپزشکی در  بیدگل ( ۵٠% توسط خیرین و گرنه در کاشان  ) مطرح شد که زیاد جدی گرفته نشد چون خودش هم گفت که برای بیمارستان پول می دهند ولی برای دانشکده بعید به نظر می رسد پول بدهند.

   + mohammad - ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

سفر دولت

به نام خدا

دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان به زودی انجام می شود . نماینده هیئت دولت در کاشان و اران و بیدگل هم مشخص گردیده و دستگاه های اجرایی آماده پاسخگویی هستند. با توجه به تعداد زیاد شهرستان در استان اصفهان ،‌مشاور رییس جمهور در امور روحانیت ،آقای سقای بی ریا ،مامور بازدید از اران و بیدگل گردیده که برای روحانیون شهر ، فرصتی مغتنم است.

در شبکه بهداشت و درمان نیز تدابیری اندیشیده شده هم از نظر آماده باش نیروها و لغو مرخصی ها و هم آمادگی مسئولین برای پاسخگویی .

تصمیمات اساسی استان نیز  در جلسه هیئت دولت در اصفهان تصویب خواهد شد. در مورد بیمارستان جدید نیز در روز پنجشنبه تصمیم گیری می شود و نتیجه نهایی مشخص خواهد شد.

   + mohammad - ۸:٢٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

بیمارستان واحد

به نام خدا

گفت: استاندار به وزارت اعلام کرده که در شهر آران و بیدگل یک بیمارستان ساخته شود .

گفتم: کجا؟ اگر قرار باشد یک بیمارستان باشد باید بین دو شهر باشد.

گفت: چون قبلا در کنار بیمارستان سیدالشهدا ساخت بیمارستان جدید شروع شده همانجا خواهد بود.

گفتم: پس بیمارستان دیگر چی؟ قرار بود که دو بیمارستان ساخته شود!!!!

گفت: اگر فرماندار بتواند نظر استاندار را عوض کند دو بیمارستان ساخته خواهد شد. روز چهارشنبه همین هفته گروهی از وزارت برای بررسی و تدارک دور دوم سفر ریاست جمهوری به منطقه ، به کاشان می آیند.

پیش از این هر وقت صحبت از ساخت بیمارستان واحد در مدخل شهر می شد شورای شهر و امام جمعه و فرماندار صحبت از دو بیمارستان می کردند هنگامی که از دانشگاه دستور متوقف ساختن عملیات ساخت بیمارستان جدید سیدالشهدا به علت نداشتن مجوز به فرمانداری داده شد فرمانداری چنین کاری نکرد و توپ را به زمین دانشگاه انداخت . هزینه هایی هم که در جنب میدان دانش انجام گرفت با چراغ سبز مسئولین بوده است.  چرا استاندار یک دفعه چنین تصمیمی گرفته جای سوال دارد.

   + mohammad - ٤:٠٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٧ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

سیل

به نام خدا

چند شب قبل در شهر ما و شهرهای مجاور به ویژه قم بارندگی شدیدی رخ داد و منجر به بروز سیل و واردآمدن خسارت مالی به هموطنان گردید . از آنجا که ناپایداری های جوّی هنوز ادامه دارد اخطاریه ای از سوی مدیر کل محترم بازسازی و حوادث غیرمترقبه استان اصفهان جهت آگاهی ساکنان مناطقی که در معرض خطر سیل هستند صادر گردیده که جهت اطلاع خوانندگان پست می شود شاید از این طریق هموطنانی که اطلاعات خود را از طریق جستجو در اینترنت کسب می کنند آگاه شوند:

١- به اخبار محلی توجه کنند تا از سالم بودن آب آشامیدنی مطمئن شوند.

٢- از آب سیلاب دور شوند چون ممکن است با روغن ،‌گازوئیل یا فاضلاب آلوده شده و یا در تماس با خطوط نیروی برق باشد.

٣- اگر احتمال سیل ناگهانی وجود  دارد خیلی سریع به یک منطقه مرتفع بروند و منتظر پیام و دستور نمانند.

۴- کلید اصلی برق، شیر اصلی گاز و آب را ببندند و وسایل برقی را از پریز بیرون بکشند . اگر دستشان خیس است یا درون آب ایستاده اند به وسایل برقی دست نزنند.

۵- در صورت بالا آمدن سطح آب از توقف در منطقه آب گرفته به هر دلیل بپرهیزند و هر چند هوا بارانی نباشد رودخانه را ترک کنند.

   + mohammad - ٢:٢٩ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

شنا با دست و پای بسته

به نام خدا

از ماه ها قبل از نظر نیرو در مضیغه هستیم . با فرارسیدن سال نو نه تنها اقدامی در جهت ترمیم نیرو انجام نشد بلکه از نیروهای موجود هم کاسته شد و تلاش برای واگذاری بخشی از کارها به بخش خصوصی نیز تاکنون ناکام مانده است. نیروهای درمانی استخدامی نیز با تمام توان کار می کنند .خوشبختانه دو نفر از نیروهای بهداری ارتش که خواهان اضافه کار بودند به داد ما رسیدند.

از طرف دیگر برخی نیروهای جویای کار در شرایط نامطلوبی هستند با توجه به این شرایط مجبور شدم که از پزشکان  عمومی غیراستخدامی در مرکز شبانه روزی امام استفاده کنم. خدا آخر و عاقبت ما را ختم به خیر کند. 

کشمکش جراحان و متخصصین بیهوشی در مورد میزان دریافتی از هر عمل همچنان ادامه دارد.

   + mohammad - ٧:٥٤ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٤ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()

نوروز 88

به نام خدا

فرا رسیدن بهار طبیعت و سال جدید را به تمامی دوستان تبریک می گم به ویژه دوستانی که لطف کردند و با ارسال پیام و پیامک ،بنده را شرمنده کردند . از تمامی کسانی که لازم بود به آنها سر بزنم ولی نتوانستم ، پوزش می طلبم.امسال قصد دارم بیشتر به اینترنت سر بزنم.

 قسمت هایی از واحدهای تابعه را دفراگ کرده ام و انشالله بقیه قسمت ها را نیز امسال دفراگ نمایم. برنامه امسال را توسعه کیفی و رضایت بیشتر ارباب رجوع قرار داده ام و توسعه کمّی با توجه به شرایط فعلی زیاد مقدور نیست.

پایگاه فوریت های پزشکی جوادالائمه را که باید امسال به بهره برداری برسد قصد دارم از اول اردیبهشت ماه افتتاح نمایم. هر چند هنوز نیرو و بودجه لازم برای این کار در نظر گرفته نشده ولی با توجه به تجربیات گذشته که ابتدا مناره دزدیده می شود و سپس چاه کنده می شود این کار باید انجام شود . در تعطیلات نوروز هم یک پرستار مرد و یک راننده آنجا شیفت گذاشتم که در 8 ماموریتی که انجام داده اند مفید بوده اند. الحمدلله امسال تابه حال مرگ در اثر تصادف در منطقه تحت پوشش ما اتفاق نیفتاده است.

روش کاری من کاهش نیرو برای انجام بهتر کارهاست. نیروی اضافی باعث احتقان می شود. جالب است که هر چه نیرو اضافه شود اضافه کار بیشتری مورد نیاز است. عده ای فکر می کنند اضافه کار برای ترمیم حقوق کارمند است نه جبران کمبود سیستم.با توجه به این امسال قصد داشتم برخی واحدها را در هم ادغام کنم و با توجه به شعار امسال مبنی بر اصلاح الگوی مصرف ، پشتوانه لازم برای این کار را نیز دارم. برای مثال پایگاه فوریت های پزشکی ابوزیدآباد و درمانگاه ابوزیدآباد - آنکال اتاق عمل بیمارستان سیدالشهدا و اتاق عمل بیمارستان شهید رجایی را می توان ادغام نمود .

 

 

 

 

   + mohammad - ۸:۳٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸۸
comment نظرات ()