ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

سمیر قنطار

به نام خدا

وقتی خبر آزادی اسرای لبنانی را شنیدم خیلی مشتاق بودم که  آنها را از تلویزیون ببینم. پیش خود فکر می کردم اسرای ما که حدود ٣الی ٩سال در زندان های عراق اسیر بوده اند موقع آزادی پوست و استخوان بودند اسرای لبنانی چگونه خواهند بود ولی برخلاف انتظار ،‌وقتی سمیر قنطار را دیدم تعجب کردم . او اسیر بوده است؟!!!!!!!!!!!!!!!

   + mohammad - ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۸ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

دفتر خاطرات

به نام خدا

دیشب دنبال کتابی می گشتم که به سررسید سال ٧١ و  وقایع نگاری آن سال برخوردم. برایم جالب بود که در آن سال یک دست کت و شلوار را به قیمت ١۵٠٠٠ ریال خریده بودم. وقتی خاطرات روزانه را می خواندم خاطرات آن روزها برایم زنده شد. برای همسرم نیز کارهای من که جنبه ی مذهبی بیشتری نسبت به امروز داشت جالب بود.

تصمیم گرفتم در همان صفحه و تاریخ ،‌ خاطرات امسال را نیز بنویسم تا سال ها بعد آیندگان بیشتر با نحوه ی زندگی امروز ما آشنا شوند.

   + mohammad - ٧:۳۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

سُنبک sonback

به نام خدا

سنبک در قسمت شمال شرقی آران و بیدگل واقع شده که به علت شیب زمین از طرف کوهستان به طرف بیابان ، سطح آبهای زیرزمینی نسبت به سطح زمین نزدیک است و تا چند سال قبل که برای کاشت هندوانه همراه پدرم به آنجا می رفتم با کندن گودال یک متری نیز به آب شیرین می رسید. این در حالی است که فاصله چندانی با دریاچه نمک ندارد. کشاورزان از این ویژگی برای کاشت هندوانه دیم استفاده می کردند. ولی از آنجا که خاک آنجا شن های روان است و با هر طوفان مقداری از شن های روان به داخل چاله ها می ریزد و هر سال قبل از کشت باید شن های روان به بالای چاله آورد که کار سختی است رفته رفته از کشاورزان سنبک کاسته می شود . عمق هر کدام از چاله ها به حدود بیست متر هم می رسد و با یک سطح شیب دار به کف چاله می رسد . هر چاله سند قطعی جداگانه دارد و به نام سنبک بیدگل سند خورده است.

امروز صبح جهت بازدید از سنبک دعوت داشتم که به ماشین نرسیدم و با وسیله شخصی نیز نتوانستم در میان جاده های متعدد و بدون راهنمای موجود، راه آن را پیدا کنم و نزدیک بود که میان شن های روان گیر بیفتم لذا برگشتم و به دوستان نرسیدم.

اگر شهرداری قصد دارد بر جاذبه های گردشگری منطقه بیافزاید علاوه بر تسطیح و هموار کردن راه باید تابلوهای راهنما در کنار دوراهی ها نصب نماید . همچنین احداث ایستگاه در آنجا برای پذیرایی از مسافران نیز الزامی است.

   + mohammad - ٥:۱٩ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٤ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

ساعت کار

به نام خدا

 به منظور صرفه جویی در مصرف برق امروز نامه ای از استانداری اصفهان برای تغییر ساعت کار از ساعت ۶:٣٠تا ١٣:٣٠ صادر گردیده است. وقتی با سال قبل مقایسه می کنم یاد ضرب المثل قدیمی می افتم که: نه به اون شوری شور .نه به این بی نمکی! 

   + mohammad - ٦:٠٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٩ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

تیر و دانشجو

به نام خدا

با توجه به اتفاقات چند سال گذشته در تیرماه در مورد دانشگاه و دانشجویان ، به نظر می رسد با فرارسیدن تیرماه و کاهش حجم درس های دانشجویان ،‌ اوقات بیشتری برای پرداختن به مسایلی خارج از درس برایشان فراهم می شود .

امسال نیز اخبار مربوط به دانشگاه زنجان در صدر موضوعات دانشجویی تیرماه قرار گرفته است موضوعی که اگر درست باشد و صحیح با آن برخورد نشود چه بسا که اتفاقات ناگوارتری در پی داشته باشد و حتی در انتخاب رشته شرکت کنندگان در کنکور امسال نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

خانواده ای که با مشکلات فراوان فرزندش را در جامعه نگهداری کرده تا جوان شده است حال باید برای ادامه تحصیل به شهر دیگری برود که خطرات فراوانی فرا راه او وجود دارد . یکی از نقاط قوت قلب والدین می تواند مسئولین دانشگاه باشند حال اگر این افراد خود گرفتار هوا و هوس باشند باید گفت: وای به روزی که بگندد نمک!

از طرف دیگر حلقه ی محاصره خارجی نیز تنگتر می شود و اگر مسئولین بخواهند مقاومت کنند باید پشتوانه مردمی را داشته باشند که  رخداد های اخیر فرهنگی و  اقتصادی آن را خدشه دار می کند. 

   + mohammad - ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ; جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

برنامه خاموشی ها (2)

به نام خدا

دو تن از دوستان در مورد مطلب قبلی لطف کرده بودند و نظر داده بودند که لازم دانستم در همینجا جواب دهم :

دوستان عزیز !‌این پارتی بازی نیست که ما را در لیست نیاورده اند چون برق ما را قطع می کنند ولی نمی دانیم کی قطع می شود.

از طرف دیگر از نبودن در لیست باید ناراحت باشیم چون :

١- یا برق ما قطع می شود ولی در برنامه نیستیم که مسلم است باید ناراحت باشیم که زمان آن را نمی دانیم

٢- یا برق ما قطع نمی شود که باز هم باید ناراحت باشیم چون وقتی سایر هموطنان ما در این شور گرما برق ندارند خدا را خوش نمی آید که ما تافته جدا بافته باشیم. وقتی به مادرانی که کودک شیرخوار دارند و برق ندارند فکر می کنم دگرگون می شوم  که مادر علاوه بر گرما ،‌بی تابی بچه را هم باید تحمل کند.

 

   + mohammad - ۸:۱٥ ‎ق.ظ ; جمعه ٧ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

برنامه خاموشی ها

به نام خدا

وقتی از سایت شرکت برق منطقه ای اصفهان برنامه خاموشی های استان را مرور کردم هرچه گشتم اثری از محل زندگی ما ( شهرک رسالت) نبود . بلوار دانشگاه در اکثر گروه ها بود ولی بسیاری مناطق در برنامه نیامده بود که امید است در برنامه های آتی مرتفع شود

   + mohammad - ٦:٥۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٥ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

مادر و زن

به نام خدا

با عرض تبریک ایام مادر و زن به تمامی مادران ، زنان و زن ذلیلان

مادر و زن دو کلمه  و دو نفری که هر کدام به تنهایی عزیزترند

   + mohammad - ٩:٢٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٥ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()

بیمار افغانی

به نام خدا

چند روز قبل در بیمارستان هنگامی که از بیمار افغانی بابت ویزیت پول درخواست می شود در وسط سالن داد و فریاد می کند که: نفت ما را بشکه ای ١٠٠ دلار می فروشند پولش را چی کار می کنند؟تعجب

   + mohammad - ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢ تیر ۱۳۸٧
comment نظرات ()