ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

مطب

باسمه تعالی
 
چرا مطب نداری؟
این سوالی است که بارها و بارها توسط اشخاص گوناگون از من پرسیده شده و من به مقتضیات مکان و زمان و شخص  جواب های گوناگون داده ام.
ولی راستش اینه که خاطره خوشی از مطب ندارم. زمانی که مطب داشتم قرارداد با بیمه نداشتم ولی برای از دست ندادن چند بیمار مراجعه کننده مجبور بودم فقط فرانشیز بیمار را بگیرم. بیماران نیز یا آشنا بودند یا قسم می خوردند که پول نداشته اند و از همسایه قرض کرده اند و پول نمی دادند و من در آخر ماه با کسری بودجه مواجه می شدم. وقت و بیوقت هم زنگ می زدند که بیمار بدحال داریم و بیا در منزل ویزیتش کن!‌ بیمارانی که پول دارویشان را هم باید می دادم.از طرف دیگر بالاخره صدای اعتراض خانمم بلند شد که این چه شغلی است که تو داری ؟ می رفتی معلم می شدی راحت. نه کشیک و بی خوابی شب داره ! نه اورژانس داره ! تعطیلات رسمی تعطیله !‌تا کمی برف بیاد تعطیله!‌ تابستون و عید و .... تعطیله !‌ دانش آموز هم اگر رد می شد می گفتی خودش نخونده ! چطور بقیه قبول شدند؟

 پس از قبولی در آزمون استخدام در اولین فرصت عطایش را به لقایش بخشیدم و برای همیشه مطب را تعطیل کردم و تابلو مطب را برای یادگاری نگه داشتم.
در جواب یک نفر که سوال فوق را پرسیده بود گفتم : صرف نمی کنه.

گفت : دکتر ! شما هم دنبال صرفی ؟
 یکی پرسید چرا ادامه تحصیل نمی دهی؟ گفتم : جلو ضرر را هر وقت بگیری استفاده است.

 

 

 

   + mohammad - ٧:٤٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۳٠ فروردین ۱۳۸٧
comment نظرات ()

اتاق عمل 3

باسمه تعالی
 
مراحل نهایی بازسازی اتاق عمل در حال انجام است و قرار است از فردا در آن عمل جراحی انجام شود. فشار کار روی بچه ها زیاد است و این استرس باعث شد که دو تن از نیروهای دلسوز که از صبح دیروز تا به حال مشغول کار هستند با هم مشاجره لفظی نمایند.

   + mohammad - ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٧ فروردین ۱۳۸٧
comment نظرات ()

اتاق عمل 2

باسمه تعالی
متاسفانه علیرغم تلاش ها و تماس ها و التماس ها به کارگر و بنا و ...... اتاق عمل برای روز شنبه گذشته آماده نشد . به بیماران متقاضی عمل که در لیست عمل بودند اطلاع داده شد متاسفانه همراه یک بیمار غیر اورژانسی که کارمند آموزش و پرورش (فرهنگی) هم بود و به گفته خودش طبق گفته پزشک متخصص مراجعه نموده ولی متخصص بیهوشی حاضر به بیهوش کردن بیمار او نبود اقدام به جنجال و فریاد کرد و به فرماندار و نماینده ولی فقیه و حراست و ..... نامه نگاری کرد که چرا به مردم خدمت رسانی نمی شود.

 

   + mohammad - ۱:٢٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٧
comment نظرات ()

اتاق عمل

باسمه تعالی
همگام با تعمیرات سایر قسمت های بیمارستان لزوم بهسازی اتاق عمل نیز حس می شد. کفپوش های غیر استاندارد در برخی اتاق ها‌‌ - کم بودن فضای فیزیکی و قراردادن ۲ تخت عمل در یک اتاق - ریزش سقف و پوسته شدن رنگ سقف - نبود سینک اسکراب بانوان و ... از جمله نقایص اتاق عمل بود با مساعدت ریاست دانشگاه که در روز ۲۸ اسفند اعتبار لازم را برای این کار در نظر گرفتند کار اجرایی تعمیر از روز دوم فروردین شروع شد. به علت تعطیلات نوروزی و عدم هماهنگی قبلی با مشکلات زیادی روبرو بودیم. بنا و کارگر- کاشیکار و نقاش ساختمان از جمله کسانی بودند که امسال تعطیلات نداشتند. ریاست بیمارستان هم تاکید دارد که هرچه سریعتر اتاق عمل راه اندازی شود.
شمارش معکوس برای راه اندازی مجدد اتاق عمل شروع شده است. یک اتاق عمل به سه اتاق قبلی اضافه گردید. کفپوش ها از تهران سفارش داده شده و تحویل گردیده است. شیر چشم الکترونیک نیز قرار است تا فردا تحویل گردد. برای هر اتاق یک کولر گازی در نظر گرفته شده است.  چراغ سیالتیک نیز در حال خرید است. 
درب بیمارستان نیز قرار است ریلی و قابل کنترل باشد. حوض و آب نمای محوطه نیز آماده شده است. امروز قرار است یک نفر اره برقی بیاورد و درختان خشک شده از سرمای شدید زمستان گذشته را قطع نماید. نرده ها نیز باید تا آخر هفته نصب شوند. ساختمان مدارک پزشکی نیز آماده است و پس از رنگ آمیزی دربها و نصب پرده انشالله تا شنبه آینده افتتاح شود. تابلوها نیز پیگیری می شود تا شنبه آماده باشند. لباس های یکبار مصرف نیز به تعداد کافی در نظر گرفته شده است.  متاسفانه برنامه کاری کلینیک بیهوشی واقع در بیمارستان نقوی تغییر یافته است و لازم است پمفلتهای راهنمای بیماران تغییر یابد تا بیماران دچار مشکل نشوند
پایگاه بهداشتی داخل بیمارستان نیز احتیاج به بهسازی و حتی تغییر محل دارد.

به امید فردایی بهتر 

   + mohammad - ٦:۳٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸٧
comment نظرات ()

همیار پلیس

باسمه تعالی
امروز به اتفاق خانواده جهت بازدید اقوام به بادرود رفتیم. پس از بازگشت پسرم امیررضا (کلاس سوم دبستان ) برگه ای به من داد  که روی آن نوشته شده بود:
راننده ی عزیز !شما را به خاطر سبقت غیرمجاز  . سرعت زیاد. حرف زدن با بغل دستی . تمیز نکردن ماشین و چیز خوردن هنگام رانندگی که هر کدام ۲۰۰۰ تومان می ارزد جریمه می نمایم.
و قصد داشت که نقدی دریافت کند.

   + mohammad - ٩:٤٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ فروردین ۱۳۸٧
comment نظرات ()